ROCHOVA KARTA 

Mezinárodní karta první pomoci. Tvoje digitální lékařská zpráva. Všechny tvoje léky, alergie, kontaktní osoba, kontakt na tvého lékaře na jednom místě. Vždy po ruce. První kartička, která má výsostné  místo ve tvé peněžence. 

JSEM PLATNÁ PO CELÉM SVĚTĚ


Pomáháme Ukrajině

Abychom pomohli co největšímu počtu uprchlíku se zdravotními problémy, přidali jsme do naši aplikace také verzi v ukrajinském jazyce.

Tvoje aktuální zdravotní medikace hned po ruce.

Na tvoji Rochovu kartu si nahraješ informace, které můžou pomoci všem zdravotníkům k tvoji rychlejší záchraně. Už se nestane, že bys na něco mohl zapomenout.  


Bezpečnost tvých dat na prvním místě.

Tvé data jsou nahrána na zabezpečeném serveru, ke kterému nikdo, kromě tebe, nemá přístup.


Jaké informace budou na tvoji kartě, určuješ ty.

Ve tvém zájmu je, aby na kartě bylo co nejvíce informací o tvém aktuálním zdravotním stavu a aktuální medikaci. Kontaktní údaje na osobu blízkou nebo bydliště mohou pomoci k jednodušší komunikaci mezi tebou a tvým zachráncem.

Potřebuješ ROCHOVU KARTU, protože...

  • Tě trápí alergie
  • Trpíš jakoukoliv nemocí
  • Bereš pravidelně léky
  • Nechceš spoléhat na ostatní
  • Máš špatnou paměť
  • V občance nemáš napsanou kontaktní osobu
  • Jsi zodpovědná osoba
  • Nechceš si přidělávat starosti
  • Je to jednoduché

Jak to funguje?

ROCHOVA KARTA má v sobě integrovaný chytrý čip, který komunikuje se zabezpečeným serverem. Po přiložení k mobilnímu zařízení, který je připojen k internetu, vyskočí na mobilním zařízení webový odkaz, na který klikneš. Po otevření webové stránky si vytvoříš profil, kde zadáš všechny údaje, jako jsou alergie, aktuální léky, kontakt na blízkou osobu, nemoci, jakými trpíš a v neposlední řadě také můžeš zadat i svého praktického lékaře.

Pro přihlášení do systému budeš potřebovat pouze telefonní číslo. Email není nutný.

Rochova karta funguje po celé Evropské unii a tak se nemusíš bát ani zahraničních výletů.

Co se stane, když se něco stane?

Musíš myslet na to, aby si svou Rochovu kartu měl pořád při sobě. Respektive pokaždé, když víš, že hrozí nějaké riziko. Náš tým odborníků doporučuje nosit kartu v peněžence, a to proto, aby si na kartu, která ti může zachránit život, nikdy nezapomněl. Když se nebudeš dobře cítit, nebo tvůj stav nebude optimální a bude vyžadovat pomoc, Rochova karta je s tebou. Hned po předložení Rochovy karty bude člověk, který ti přijede na pomoc, vědět, jaké léky bereš, jaké máš alergie a kdo je tvůj ošetřující lékař nebo kontaktní osoba. Díky tomu může například strážník městské policie hned zavolat tvé kontaktní osobě, která si pro tebe přijede, nebo záchranář může kontaktovat vašeho osobního lékaře a tím okamžitě zahájit léčbu tvého aktuálního stavu. Rochova karta umí "hovořit" všemi jazyky v celé Evropské unii a tak nemusíš mít obavy kartu předložit i v cizině.  


Jak to vše vzniklo?

Projekt pod tímto názvem vznikl, protože už máme dost situací, kdy je sám člověk ve stresu, není mu dobře a volá si o pomoc. Díky této kartě bude mít držitel Rochovy karty ty nejdůležitější informace o své medikaci stále při sobě. Už nebude muset sáhodlouze přemýšlet, jaké léky zrovna bere a jaké telefonní číslo má jeho osoba blízká. Kdo je jeho lékař a jaké má alergie.


Původ ROCHOVY KARTY.

Vychází ze samotného názvu našeho projektu. Roch z Montpellieru byl a je patronem všech nemocných, lékařů a nemocnic. Proto jsme se rozhodli tento projekt pojmenovat po něm a vzdám mu tak tím holt. Zároveň pevně věříme, že tento projekt nebude mít pouze duchovní přesah, ale také bude pomáhat tam, kde je to nevíce potřeba.  

Dokáže ti zachránit život a výrazně zjednodušit tvoji pomoc.

Peněženka, doklady a Rochova karta nemůže chybět při každém odchodu z domova.
 

.